Ortam Dezenfektasyonunda Ozon Kullanımı


Ortam dezenfekte işleminde ozon sistemleri kullanımı oldukça yaygın bir uygulamadır. Ozon havadaki kötü kokuları yok eder. Hava arıtımı Ozon makineleri kullanılarak maksimum 0,1 ppm.lik bir ozon konsantrasyonu ile yapılır. Temizlenen havada taze koku algılanır. Dünya Sağlık Organizasyonu (WHO) tarafından 0.1 ppm ozon ihtiva eden bu hava arıtım metodu güvenli kabul edilmekte olup, evlerde, ofislerde ve restoranlarda otel ve hastanelerde kimyasal kullanmadan steril bir teknoloji sunmaktadır.

Dünya Sağlık Organizasyonu (WHO) henüz insanların sürekli olarak 0.1 ppm den daha fazla ozon konsantrasyonuna maruz kalmalarını tavsiye etmemektedir. Çağdaş Ozon Sistemleri yakın gelecekte bu sorunu çözecek yeni üretimi ile tüketicilerin bu konudaki taleplerine yepyeni bir üretim metodu ile cevap verecektir.

Havada Ozon Uygulamaları ve Koku Kontrolü konusunda ozonun kontrollu enjeksiyonu verimli ve ucuz bir metoddur. Bununla birlikte ozonla verimli bir şekilde oksitlenemeyen ve kokularının verimli bir şekilde yok edilemediği bazı maddeler de mevcuttur. Bunlar NH4 (amonyak), asetik asit ve doymuş hidrokarbonlardır. Kontaminasyona bağlı olarak, aktif veya saf karbon bu bileşikleri adsorp etmek için sisteme verilir.

Eğer firmanıza ozon sistemi kurma imkanınız var ise kurmanızı öneriyoruz. Çağdaş Ozon Sistemleri firması olarak son ozonlama teknolojilerini kullanarak bu işlemi yapmaya hazırız. Aramaktan çekinmeyiniz. Ofis : 0 322 239 77 50 ---- GSM : 0 507 984 45 49