Ozon Jeneratörleri

Ozon Makineleri

Çağdaş Ozon Sistemleri Kalitesiyle

Bugün 30 Haziran 2017 Cuma

Balıkçılık Sektörü - Ozon Sistemleri Kullanım Alanları

Balıkçılık Sektöründe Ozon Jeneratörü Kullanımı Ozon Sistemleri kullanım alanları balıkçılık sektöründe balığın besin değerleri açısından son derece önemlidir. Beslenmemiz açısından önemli olan bu durum ancak balığın hijyeni tam olarak sağlandığında olmaktadır. İşte bu noktada ozonlama teknikleri bize yardımcı olacaktır. Balık etleri balığın avlandığı andan itibaren tüketilinceye kadar geçen sürede bir sıra kimyasal ve fiziksel değişikliklere uğrar. Bu değişikliklere neden olan etken balık eti dokusunda bulunan enzimlerle, mikroorganizmalardır. Balıketindeki enzimler daha ziyade kasılma ve sertlik sonrası değişikliklerle ilgilidir.

Mikroorganizmalar ise kokuşma sürecinin etmenleridir. Su ürünleri işletmelerinde ürünlerin depolanması ve nakliyesi sırasında kullanılan buzun ozonlanması işletmelerde ekipmanların dezenfeksiyonu taşıma araçlarının ve ekipmanlarının ozon içeren su ile yıkanması gibi ozon uygulamaları bulunmaktadır.

Ozonun balıkların birkaç günlük soğuk depolama süresinde yüzey kontaminasyonunu (kirlilik, mikrobik kirlenme) azalttığı ayrıca trimetilamin oluşumunu azaltarak, balığın duyusal kalitesini arttırdığı saptanmıştır. Soğuk tütsülenen balıklardaki ozonlama işleminin, Listeria monocytogenes sayısını etkili bir şekilde düşürdüğü kanıtlanmıştır.

Eğer firmanıza ozon sistemi kurma imkanınız var ise kurmanızı öneriyoruz. Çağdaş Ozon Sistemleri firması olarak son ozonlama teknolojilerini kullanarak bu işlemi yapmaya hazırız. Aramaktan çekinmeyiniz. Ofis : 0 322 239 77 50 ---- GSM : 0 507 984 45 49

Aşağıda Ozon Makinası kullanım alanları sektörel açıdan ele alınmıştır.

Tekstil Sektöründe Ozon Kullanımı Tarım Sektöründe Ozon Kullanımı Tavukçuluk Sektöründe Ozon Kullanımı Balıkçılık Sektöründe Ozon Kullanımı Gıda Endüstrisinde Ozon Kullanımı Meyve Sebze Sektöründe Ozon Kullanımı Kırmızı Et Sektöründe Ozon Kullanımı Ortamı Dezenfekte Etmede Ozon Kullanımı Yüzme Havuzlarında Ozon Kullanımı Soğuk Hava Deposunda Ozon Jeneratörü